Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sąd tłumaczony na język migowy
Sąd tłumaczony na język migowy PDF Drukuj artykuł

 

11 listopada 2014 r. w Sądzie Okręgowym w Olsztynie gościła kilkunastoosobowa grupa młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Olsztynie.

Uczniowie zwiedzili budynek sądu, obejrzeli bibliotekę, archiwum sądowe, przyjazny pokój przesłuchań przeznaczony do przesłuchań dzieci, największą w sądzie salę rozpraw, uczestniczyli także w prawdziwej rozprawie karnej. Mieli też okazję porozmawiać z sędzią - rzecznikiem prasowym sądu, zapoznać się z jego pracą, przymierzyć sędziowską togę i łańcuch. Pomoc w porozumieniu z młodzieżą zapewniła asystentka sędziego Sądu Okręgowego biegle posługująca się językiem migowym. W sądzie (m.in. w biurze obsługi interesantów i punkcie informacyjnym KRK) zatrudnieni są także inni pracownicy po kursie tego języka, przygotowani do obsługi osób głuchoniemych.

Sąd Okręgowy w Olsztynie w ramach edukacji prawnej młodzieży chętnie (po wcześniejszym uzgodnieniu - tel. 89 521 61 59) organizuje spotkania dla młodzieży wszystkich typów szkół.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie

Olsztyn, dnia 22 grudnia 2014 r.

ośrodek

ośrodek 1

Podziękowanie od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Olsztynie


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.