25 lat za zabójstwo żony PDF Drukuj artykuł

 

Po trzech dniach procesu Sąd Okręgowy w Olsztynie wymierzył Jerzemu W. karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo żony. Wyrok w tej sprawie zapadł 20 stycznia 2015 roku.

Jerzy W. (lat 56) został uznanym winnym tego, że w dniu 22 kwietnia 2014 roku w miejscowości Mańki, gmina Olsztynek, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Celiny W., zadał jej co najmniej trzy uderzenia siekierą w głowę. Spowodował tym rozległe rany tłuczone głowy oraz złamania kości twarzy w postaci: wieloodłamowego złamania wszystkich ścian oczodołu prawego z pęknięciem prawej gałki ocznej, złamania obu kości szczękowych, obu kości jarzmowych, podniebienia twardego, kości nosa, złamania trzonu żuchwy po stronie lewej z wybiciem jednego zęba i rozchwianiem drugiego, wieloodłamowego złamania podstawy czaszki z krwiakiem podpajęczynówkowym itd. skutkujących zgonem pokrzywdzonej. Po zabójstwie oskarżony zakopał ciało żony w przydomowym ogródku.
W chwili czynu Jerzy W. miał ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania własnym postępowaniem.

Wyrok nie jest prawomocny. Kwalifikacja prawna czynu z art. 148§1 k.k. w zw. z art. 31§2 k.k.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie

Olsztyn, 21 stycznia 2015 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.