Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sąd Rejonowy w Olsztynie oficjalnie otwarty po remoncie
Sąd Rejonowy w Olsztynie oficjalnie otwarty po remoncie PDF Drukuj artykuł

 

5 listopada 2015r. oficjalnie zakończone zostały remont i modernizacja Sądu Rejonowego w Olsztynie. Po trwających trzy latach pracach można było przeciąć wstęgę. Dokonali tego obecni na uroczystości Prezes Sądu Apelacyjnego w Białymstoku Bogusław Dobrowolski, Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Białymstoku Zofia Kukla oraz Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie Wacław Bryżys. Decydujące cięcie należało do gospodarza, Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Adama Barczaka. Poświęcenia obiektu dokonał Arcybiskup Koadiutor Archidiecezji Warmińskiej dr Józef Górzyński.

Rozpoczął się nowy etap w życiu, liczącego sobie więcej niż 130 lat, sądowego gmachu przy ulicy Dąbrowszczaków 44.  Jego trudną historię przypomniał prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Adam Barczak, wspominając zwłaszcza okres, gdy po wojnie budynek był siedzibą Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego oraz pożar z roku 197. Odbudowany po zniszczeniach gmach stracił wtedy swoją oryginalną architekturę. Również najnowszy remont nie obył się bez problemów, pierwotny wykonawca zbankrutował, a prace dokończyło, wyłonione w nowym przetargu, konsorcjum olsztyńskich firm budowlanych. Cała inwestycja, dzięki której budynek został kompletnie odnowiony, wyposażony w windy i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w najnowocześniejszą sieć informatyczną, zamknęła się kwotą około 26 milionów złotych.

Dziękując wielu osobom, które przyczyniły się do pomyślnego przeprowadzenia remontu prezes Adam Barczak, wymienił w szczególności obecnych na uroczystości przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości: Małgorzatę Tyszkiewicz-Adamczyk, Naczelnika Wydziału Inwestycji i Gospodarki oraz Rafała Rosłońca, głównego specjalistę w tym wydziale, dyrektorów Sądu Okręgowego w Olsztynie Rafała Turka i Sądu Rejonowego w Olsztynie Cezarego Majchrzaka, a także osoby bezpośrednio zajmujące się remontem, inspektora Sądu Okręgowego w Olsztynie Kazimierza Lisa oraz inspektora nadzoru Krzysztofa Piaseckiego. Podziękował też pracownikom sądu, szczególnie za sprawnie przeprowadzoną  w  dniach 7-14 września 2015 r. przeprowadzkę wydziałów i kilometrów akt z tymczasowej siedziby przy ulicy Artyleryjskiej 3C.

W wyremontowanym gmachu przy ulicy Dąbrowszczaków 44 pracują obecnie 183 osoby w tym 39 sędziów. Kilka wydziałów Sądu Rejonowego w Olsztynie – 127 osób w tym 18 sędziów – nadal jednak pracuje poza główną siedzibą sądu, w czterech różnych lokalizacjach na terenie miasta.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie

Olsztyn, 13 listopada 2015 r.

1 copy

2 copy

3 copy

4


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.