Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sprawa skatowanego Barego rozstrzygnięta
Sprawa skatowanego Barego rozstrzygnięta PDF Drukuj artykuł

 

Sąd Rejonowy w Olsztynie wyrokiem z dnia 29 kwietnia 2016 r. skazał Sebastiana O. i Mariusza J. na kary po 10 miesięcy pozbawienia wolności, przy czym Sebastianowi O. wykonanie wymierzonej kary warunkowo zawiesił na okres 4 lat próby. Wobec obu oskarżonych Sąd orzekł – zakaz posiadania zwierząt na okres 5 lat, a nadto orzekł wobec obu skazanych na rzecz Schroniska dla zwierząt w Olsztynie nawiązki w kwocie po 3.000 złotych.

Oskarżeni zostali skazani za to, że w dniu 18 czerwca 2015 r. w m. Elgnówko gm. Olsztynek znęcali się nad psem i usiłowali go zabić uderzając pięciokrotnie obuchem siekiery w łeb, a następnie jeszcze żyjącego psa zakopali w wykopanym dole.

Apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Olsztynie wnieśli: pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego Fundacji na rzecz Prawnej Ochrony Zwierząt i Kontroli Obywatelskiej ‘Lex Nova‘ z siedzibą w Leżajsku , pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals i obrońca oskarżonego Mariusza J.

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 20 września 2016 r. (sygn. akt VII Ka 814/16) utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Olsztynie (sygn. akt VII K 1288/15) z dnia 29 kwietnia 2016 r.

Czyn dotyczył: art. 13§1 kk w zw z art. 35 ust 1 w zb z art. 35 ust 1 a w zw z art. 35 ust 2 ustawy o ochronie zwierząt w zw z art. 11 § 2 kk

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie

Olsztyn, 21 września 2016 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.