Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Proces po zajściu z udziałem trzech żołnierzy w Giżycku
Proces po zajściu z udziałem trzech żołnierzy w Giżycku PDF Drukuj artykuł

 

W dniu 29 marca 2017 r. przed Sądem Rejonowym w Giżycku rozpoczął się proces trzech mężczyzn oskarżonych o znieważenie funkcjonariuszy oraz stosowanie wobec nich gróźb i przemocy w celu zmuszenia ich do zaniechania interwencji w jednym z giżyckich hoteli.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku w dniu 5 grudnia 2016 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Giżycku akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi K. (ur. 1977 r.), Piotrowi B. (ur. 1974 r.) oraz Robertowi  J. (ur. 1972 r.). Zostali oni oskarżeni o to, że w dniu 15 września 2016 r. w jednym z giżyckich hoteli znieważyli funkcjonariuszy policji i strażnika miejskiego oraz stosowali wobec nich przemoc i groźby w celu zmuszenia ich do zaniechania podjętej interwencji (tj. o czyny z art. 224 § 2 kk). Arkadiusz K. dodatkowo otrzymał zarzuty za naruszenie nietykalności cielesnej pracownika hotelu (tj. o czyn z art. 217 §1 kk) oraz pomówienie pracownicy hotelu  (tj. o czyn z art. 212 §1 kk).

Mężczyźni przesłuchani przez prokuratora w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w środę 29 marca 2017 r. przed Sądem Rejonowym w Giżycku.  Jednak z uwagi na to, że niektóre z czynów objętych aktem oskarżenia dotyczą przestępstwa pomówienia i znieważenia innej osoby, proces z mocy prawa nie jest jawny. Dodajmy, że po otwarciu przewodu sądowego oskarżeni zostali przesłuchani, a następnie na wniosek stron rozprawa została przerwana do 20 kwietnia.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski – Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie

Olsztyn, 29 marca 2017 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.