Strona główna Aktualności Wystawa plakatów uczniów z okazji Dnia Wymiaru Sprawiedliwości
Wystawa plakatów uczniów z okazji Dnia Wymiaru Sprawiedliwości PDF Drukuj artykuł

 

Z okazji Dnia Wymiaru Sprawiedliwości zapraszamy w dniu 23 maja 2017 r. do obejrzenia wystawy plakatów uczniów olsztyńskiej Szkoły Podstawowej nr 13, która zostanie zaprezentowana w holu budynku Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości jest obchodzony w Europie 23 maja. To święto upamiętnia rocznicę śmierci włoskiego sędziego śledczego Giovanniego Falcone - znanego z bezkompromisowej walki z mafią sycylijską. Sędzia Falcone zginął 23 maja 1992 r. w zamachu bombowym, a wraz z nim jego żona oraz towarzyszący mu policjanci.

W obchody Dnia Wymiaru Sprawiedliwości włącza się także Sąd Okręgowy w Olsztynie. Z tej okazji w dniu 23 maja już od godzin porannych będzie można obejrzeć wystawę plakatów wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Wszystkie zaprezentowane prace zostały przygotowane w ramach projektu „Dzieciaki z Zatorza przedstawiają: Prawa Ludzi Dużych i Małych” zrealizowanego wspólnie przez Oddział Terenowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „IUSTITIA” w Olsztynie, Sąd Okręgowy w Olsztynie oraz Szkołę Podstawową nr 13 w Olsztynie.

O godz. 8.15 sąd odwiedzi grupa 38 uczniów Szkoły Podstawowej nr 13, wśród których będą również autorzy plakatów. Opiekę nad grupą obejmie sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Maciej Wasilewski, który podczas spotkania z młodzieżą w sali nr 36 (parter budynku) przybliży informacje na temat zawodu sędziego i działalności sądu.

O wystawie plakatów będzie można na miejscu porozmawiać także z sędzią Sądu Rejonowego w Olsztynie Barbarą Kokoryn, pomysłodawczynią projektu „Dzieciaki z Zatorza przedstawiają: Prawa Ludzi Dużych i Małych”.

Serdecznie zapraszamy.

plakat_dzien_wymiaru_sprawiedliwosci_.pdf

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Agnieszka Żegarska
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 22 maja 2017 r.

 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.