Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Proces o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
Proces o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem PDF Drukuj artykuł

 

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces dwóch młodych mężczyzn oskarżonych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oraz usiłowanie zabójstwa. Obaj oskarżeni nie przyznali się do winy i odmówili złożenia wyjaśnień.

W dniu 8 sierpnia 2017 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces 19-letniego Pawła M. oraz 29-letniego Krzysztofa N. oskarżonych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego znajomego Krzysztofa D. oraz usiłowanie zabójstwa innego znajomego Krzysztofa K. Do obu przestępstw opisanych w akcie oskarżenia miało dojść w nocy z 11 na 12 lipca 2016 r. w miejscowości Sławosze w powiecie kętrzyńskim.

Paweł M. i Krzysztof N. na kilka godzin przed popełnieniem zarzucanych im przestępstw mieli pić wspólnie alkohol w barze znajdującym się w sąsiedniej wiosce. Według ustaleń prokuratury oskarżeni w trakcie tego spotkania postanowili „dać nauczkę” Krzysztofowi D. (m.in. za pisanie SMS-ów do byłej dziewczyny Pawła M.) i Krzysztofowi K. (tego dnia miał zwrócić uwagę konkubinie Krzysztofa N.). Gdy mężczyźni około godz. 22 wrócili z baru do Sławosz spotkali najpierw Krzysztofa K. i namówili go na spożycie alkoholu w okolicach ruin oddalonych o około 100 metrów od budynku, w którym mieszkał . Tam zaczęli go kopać i bić pięściami po całym ciele, zadali mu także kilka ciosów nożem, m.in. w szyję. Krzysztof K. przeżył tylko dzięki udzielonej mu później pomocy medycznej.

Niedługo potem pod pretekstem wspólnego spożywania alkoholu oskarżeni sprowadzili w to samo miejsce Krzysztofa D. Kopiąc i uderzając go pięściami po całym ciele, skacząc obunóż po klatce piersiowej, a także zadając mu liczne ciosy nożem i metalową rurką, doprowadzili do jego śmierci.

Na rozprawie w dniu 8 sierpnia 2017 r. obaj oskarżeni nie przyznali się do winy i odmówili złożenia wyjaśnień. Podali jedynie, że chcieli tylko pobić Krzysztofa D. i Krzysztofa K. dając im w ten sposób „nauczkę”. Obaj oświadczyli także, że będą odpowiadać tylko na pytania swoich obrońców.

Kolejny termin rozprawy w tej sprawie Sąd wyznaczył na 9 sierpnia 2017 r. na godz. 9.15.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Agnieszka Żegarska
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 8 sierpnia 2017 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.