Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Ruszył proces w sprawie gwałtu na małoletniej
Ruszył proces w sprawie gwałtu na małoletniej PDF Drukuj artykuł

 

 

W dniu 2 października 2017 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych o uwięzienie i wielokrotne zgwałcenie małoletniej dziewczyny. Sąd z uwagi na dobro pokrzywdzonej w całości wyłączył jawność rozprawy.

Krzysztof P. (ur. 1969 r.) oraz Mirosław C. (ur. 1979 r.) zostali oskarżeni o to, że w dniach 11-12 lipca 2016 r. bezprawnie pozbawili wolności, a następnie wielokrotnie zgwałcili małoletnią pokrzywdzoną. W ocenie prokuratury obaj oskarżeni działali przy tym ze szczególnym okrucieństwem oraz udręczeniem, powodując u pokrzywdzonej rozstrój zdrowia trwający dłużej niż 7 dni (tj. przestępstwo z art. 197 § 3 pkt 1 w zw. z § 4 k.k. w zw. z art. 12 k.k. i art. 189 § 3 k.k. i art. 245 k.k. w zw. z art. 12 k.k).

Ponadto obaj mężczyźni zostali oskarżeni o posiadanie narkotyków. Na Krzysztofie P. dodatkowo ciąży zarzut posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia.

Krzysztof P. oraz Mirosław C., którzy obecnie przebywają w areszcie,  na rozprawę w dniu 2 października 2017 r. zostali doprowadzeni w asyście policji. Sąd w tym dniu odebrał wyjaśnienia tylko od jednego z oskarżonych – nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Sąd odstąpił od przesłuchania drugiego z oskarżonych, ponieważ w trakcie rozprawy uskarżał się na stan swojego zdrowia. Sąd przesłucha go, a także wykona dalsze czynności dowodowe (przesłuchania świadków) w tej sprawie podczas kolejnego terminu rozprawy, który jest zaplanowany na dzień 10 października 2017 r. na godz. 9.15.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski – Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 2 października 2017 r.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.