Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Rozpoczął się proces w sprawie brutalnego zabójstwa w Korszach
Rozpoczął się proces w sprawie brutalnego zabójstwa w Korszach PDF Drukuj artykuł

 

W dniu 5 października 2017 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Mirosława R. oskarżonego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego kolegi oraz usiłowanie zabójstwa znajomej kobiety.

Prokuratura oskarżyła 40-letniego Mirosława R. o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego kolegi Adama R. oraz usiłowanie zabójstwa swojej znajomej Kingi K. Do obu zbrodni miało dojść w nocy z 18 na 19 sierpnia 2016 r. w miejscowości Korsze w powiecie kętrzyńskim. Mirosław R. został oskarżony także o uprawę i posiadanie marihuany.

Proces Mirosława R. rozpoczął się w dniu 5 października 2017 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Z uwagi na okoliczności sprawy i jej drastyczny charakter jawność rozprawy została w całości wyłączona. Sąd uznał, że jawność rozprawy mogłaby obrażać dobre obyczaje, a także naruszać ważny interes prywatny osoby pokrzywdzonej w tej sprawie.

Oskarżony podczas rozprawy w dniu 5 października 2017 r. przyznał się tylko do zabójstwa Adama R. i odmówił złożenia wyjaśnień. Najbliższy termin rozprawy został wyznaczony na dzień 2 listopada 2017 r. na godz. 9.15 (sala 36).

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski – Żegalski
Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie,
Olsztyn, dnia 6 października 2017 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.