Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Proces o zabójstwo na tle rabunkowym w Giżycku
Proces o zabójstwo na tle rabunkowym w Giżycku PDF Drukuj artykuł


Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie toczy się proces 31-letniego Roberta J., oskarżonego o zabójstwo na tle rabunkowym 58-letniej kobiety.

Do śmierci tej kobiety doszło w dniu 12 grudnia 2016 r. w wynajmowanym przez nią mieszkaniu przy ul. Mickiewicza w Giżycku. Robert J., podejrzany o jej zabójstwo, już następnego dnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji na terenie Gołdapi. Prokurator w sporządzonym pod koniec maja 2017 r. akcie oskarżenia zarzucił mu działanie z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia 58-letniej kobiety w związku z rozbojem (tj. o czyn z art. 148 §2 pkt 2 kk).

Według ustaleń śledczych Robert J. będąc z wizytą w mieszkaniu pokrzywdzonej zadał jej m.in.  dwanaście ciosów ostrym narzędziem w okolicę szyi, klatki piersiowej i brzucha, co skutkowało wewnętrznym krwotokiem i śmiercią kobiety. Następnie zabrał należące do niej pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 890 zł, a także przedmioty (m.in. aparat cyfrowy, tablet, walizka, ręczniki) o łącznej wartości ponad 1,4 tys. zł. Oprócz zbrodni zabójstwa prokurator zarzucił mu również, że posługując się sprzętem komputerowym podrobił dwa banknoty o nominałach 100 zł (tj. o czyn z art. 310 §1 i 3 kk).

Robert J. w toku prokuratorskiego śledztwa nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że do tych zdarzeń doszło w wyniku kłótni. Jednak nie miał zamiaru zabić 58-latki, ani dokonać rabunku. Mężczyzna wyjaśnił też, że za pomocą komputera wydrukował banknoty, ale nie miał zamiaru wprowadzić ich w obieg.

Robert J. podobnie zeznał przed Sądem Okręgowym w Olsztynie na rozprawie w dniu 24 października 2017 r. rozpoczynającej proces w tej sprawie. Oskarżony odmówił jednak złożenia wyjaśnień.

Sąd wyznaczył kolejny termin rozprawy na dzień 28 listopada 2017 r. na godz. 9.30.

Sędzia Sądu Okręgowego
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 25 października 2017 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.