Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Proces mężczyzny oskarżonego o próbę oszustwa podczas akcji WOŚP
Proces mężczyzny oskarżonego o próbę oszustwa podczas akcji WOŚP PDF Drukuj artykuł


W dniu 8 listopada 2017 r. przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces Andrzeja Kuby W., oskarżonego o próbę wyłudzenia pieniędzy podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Andrzej W., 48-letni mieszkaniec Olsztynka, jest oskarżony o usiłowanie dokonania oszustwa w dniu 15 stycznia 2017 r. na al. Piłsudskiego w Olsztynie, podczas kwesty prowadzonej w ramach XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Według ustaleń prokuratury Andrzej W. podając się za wolontariusza WOŚP zamierzał wyłudzić od mieszkanki Olsztyna pieniądze w kwocie 20 zł. Jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na reakcję osoby postronnej (tj. o czyn z art. 13 §1 kk w zw. z art. 286 §1 kk).

Andrzej W. na rozprawie w dniu 8 listopada 2017 r. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Oskarżony wyjaśnił m.in., że nie podawał się za wolontariusza WOŚP, a pieniądze zbierał na pomoc dla biednych dzieci i osób bezdomnych.

Sąd Rejonowy w Olsztynie na rozprawie w dniu 8 listopada 2017 r. przesłuchał 5 świadków w tej sprawie. Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na dzień 5 stycznia 2018 r. na godz. 9 w sali 101.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 8 listopada 2017 r.

 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.