Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego W okrutny sposób zabił psa. Zapadł wyrok
W okrutny sposób zabił psa. Zapadł wyrok PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Nidzicy wyrokiem z dnia 24 listopada 2017 r. skazał Piotra K. na karę jednego roku pozbawienia wolności za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd orzekł od oskarżonego także nawiązkę w kwocie 1 tys. zł na rzecz organizacji zajmującej się ochroną zwierząt.

44-letni Piotr K. odpowiadał za to, że w dniu 21 listopada 2016 r., działając ze szczególnym okrucieństwem, zabił swojego dziesięcioletniego psa Azora. Mężczyzna dokonał tego czynu w taki sposób, że wiedząc iż przez rejon przejazdu kolejowego w pobliżu miejscowości Żelazno na terenie gminy Nidzica kursują pociągi, przywiązał psa sznurkiem do jednej z szyn torowiska. W rezultacie pociąg najechał na Azora i zwierzę zginęło na miejscu.

Piotr K. już w trakcie postępowania przygotowawczego przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i złożył obszerne wyjaśnienia. Przesłuchany w charakterze podejrzanego tłumaczył m.in., że Azor podupadł na zdrowiu, a on sam nie miał pieniędzy na leczenie, bądź uśpienie psa. W związku z tym uznał, że „skróci jego cierpienia” przywiązując psa do torowiska, po którym jeżdżą pociągi.

Sąd Rejonowy w Nidzicy, do którego wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie, wyrokiem z dnia 24 listopada 2017 r. uznał Piotra K. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i wymierzył mu za to karę jednego roku pozbawienia wolności. Sąd orzekł wobec oskarżonego także nawiązkę w kwocie 1 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „4Łapy”.

Wyrok nie jest prawomocny.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 24 listopada 2017 r.

 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.