Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Oskarżony o zabójstwo 19-letniej dziewczyny stanie przed sądem
Oskarżony o zabójstwo 19-letniej dziewczyny stanie przed sądem PDF Drukuj artykuł


Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Pawłowi S., podejrzanemu o zabójstwo 19-letniej dziewczyny w grudniu 2016 r. w lesie pod Bisztynkiem.

Sprawa śmierci 19-letniej Dominiki W. była relacjonowana przez olsztyńskie i ogólnopolskie media. W dniu 3 grudnia 2016 r. około godz. 18 policjanci z Bartoszyc zostali powiadomieniu o tym, że na jedną z posesji w miejscowości Bisztynek-Kolonia przyszedł zakrwawiony Paweł S., 26-letni mieszkaniec Bisztynka. Mężczyzna oświadczył gospodarzom, że w pobliskim lesie zabił swoją dziewczynę Dominikę W. Dodał, że diabeł kazał mu to zrobić. W wyniku podjętych czynności w kompleksie leśnym w okolicach Bisztynka odnaleziono leżącą w śniegu Dominikę W. Dziewczyna była już nieprzytomna, wyziębiona oraz posiadała rany głowy. Mimo reanimacji, a także udzielonej pomocy medycznej, 19-latka zmarła kilka godzin później w szpitalu. Tego samego dnia policja zatrzymała Pawła S., z którym Dominika W. spotykała się od pewnego czasu.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Biskupcu. Prokurator w przesłanym do Sądu akcie oskarżenia zarzucił Pawłowi S. dokonanie zabójstwa 19-letniej Dominiki, poprzez kilkukrotne uderzenie jej w głowę twardym, tępym narzędziem, a także zadawanie jej ciosów pięściami i kopanie po całym ciele (tj. czyn z art. 148 §1 kk) .

Paweł S. podczas pierwszego przesłuchania w charakterze podejrzanego formalnie przyznał się do winy. Wyjaśniał, że nie był świadomy swojego zachowania, ponieważ w chwili zdarzenia był pod wpływem tzw. dopalaczy. Jednak w trakcie drugiego przesłuchania nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jednocześnie wyjaśnił, że nie miał zamiaru skrzywdzić Dominiki W. i nie był świadomy tego, co robi. 

Paweł S. jest obecnie tymczasowo aresztowany i przebywa w Zakładzie Karnym w Barczewie. Sprawa została zarejestrowana pod sygnaturą II K 190/17. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 30 listopada 2017 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.