Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sprawa śmierci półtoramiesięcznego Szymona. Sąd wyznaczył termin rozprawy
Sprawa śmierci półtoramiesięcznego Szymona. Sąd wyznaczył termin rozprawy PDF Drukuj artykuł


Na 28 grudnia 2017 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył pierwszy termin rozprawy w procesie Renaty G. oskarżonej o pozbawienie życia swojego półtoramiesięcznego syna Szymona.

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Okręgowego w Olsztynie pod koniec października br. Prokurator zarzucił 29-letniej Renacie G., że w dniu 10 lutego 2017 r., w mieszkaniu w Olsztynie, pozbawiła życia półtoramiesięcznego syna Szymona (tj. czyn z art. 148 §1 kk). Według ustaleń prokuratury kobieta kilkukrotnie uderzyła głową i ciałem dziecka o twarde podłoże. Chłopiec w wyniku tych uderzeń doznał poważnych obrażeń głowy. Zmarł jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych w szpitalu.

Renata G. kilkakrotnie zmieniała swoje wyjaśnienia składane przed prokuratorem. Przesłuchana w charakterze podejrzanej początkowo nie przyznała się do zarzucanego jej czynu, wskazując m.in., że doszło do nieszczęśliwego wypadku, polegającego na upuszczeniu niemowlęcia z rąk na podłogę. Następnie, w toku śledztwa, przyznała się do przedstawionego jej zarzutu, a swoje zachowanie tłumaczyła utrzymującym się złym stanem psychicznym. Jednak podczas kolejnego przesłuchania ponownie nie przyznała się do winy.

Renata G. jest obecnie tymczasowo aresztowana. Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył termin rozprawy w tej sprawie na dzień 28 grudnia 2017 r. (godz. 9, sala 117).

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 1 grudnia 2017 r.

 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.