Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Zmiana na stanowisku Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie
Zmiana na stanowisku Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie PDF Drukuj artykuł


Minister Sprawiedliwości z dniem 18 grudnia 2017 r. odwołał Adama Barczaka ze stanowiska Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie. Na jego miejsce Minister powołał sędziego Macieja Nawackiego.

Ministerstwo Sprawiedliwości w dniu 19 grudnia 2017 r. poinformowało Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie o odwołaniu z dniem 18 grudnia 2017 r. sędziego Adama Barczaka ze stanowiska Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie. Decyzją Ministra odwołani zostali także dwaj jego zastępcy – sędzia Joanna Urlińska oraz sędzia Bogusława Sobczuk.

Jednocześnie informujemy, że z dniem 19 grudnia 2017 r. Prezesem Sądu Rejonowego w Olsztynie został sędzia Maciej Nawacki. Nowy prezes nie wskazał jeszcze swoich zastępców.

Sędzia Maciej Nawacki ma 42 lata. W 1999 r. ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2014 roku uzyskał tytuł doktora nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W latach 2002-2007 pracował w Sądzie Rejonowym w Szczytnie (najpierw jako asesor sądowy pełniący obowiązki sędziego, a następnie jako sędzia sądu rejonowego). Od 2007 r. zajmuje stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski – Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 20 grudnia 2017 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.