Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Rozpoczął się proces kobiety oskarżonej o zabójstwo swojego dziecka
Rozpoczął się proces kobiety oskarżonej o zabójstwo swojego dziecka PDF Drukuj artykuł


W dniu 28 grudnia 2017 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces 29-letniej Renaty G. oskarżonej o pozbawienie życia swojego półtoramiesięcznego syna Szymona.

Renata G. jest oskarżona o to, że w dniu 10 lutego 2017 r. w mieszkaniu w Olsztynie pozbawiła życia półtoramiesięcznego syna Szymona (tj. o czyn z art. 148 §1 kk). Według ustaleń prokuratury kobieta miała kilkukrotnie uderzyć głową i ciałem dziecka o twarde podłoże. Chłopiec w wyniku tych uderzeń doznał poważnych obrażeń głowy. Zmarł jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych w szpitalu.

Proces Renaty G. toczy się za zamkniętymi drzwiami. Sąd Okręgowy w Olsztynie na zgodny wniosek stron (prokuratora, obrońcy oskarżonej, a także osoby pokrzywdzonej) wyłączył jawność rozprawy. Sąd uznał, że jawność rozprawy mogłaby naruszyć ważny interes prywatny osoby pokrzywdzonej w tej sprawie.

Sąd na rozprawie w dniu 28 grudnia 2017 r. zaplanował przesłuchanie oskarżonej, biegłych psychiatrów i psychologa, osoby pokrzywdzonej, a także 11 świadków. Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na dzień 30 stycznia 2018 r. o godz. 10 (sala 117).

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski – Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 28 grudnia 2017 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.