Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Sąd podjął kolejne decyzje w sprawie małoletnich Oliwii i Andrzeja
Sąd podjął kolejne decyzje w sprawie małoletnich Oliwii i Andrzeja PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 28 grudnia 2017 r. umorzył postępowanie dotyczące ustanowienia Wiolety R. rodziną zastępczą dla dwójki dzieci, które wcześniejszą decyzją Sądu zostały umieszczone tymczasowo w pieczy zastępczej.

W dniu 20 grudnia 2017 r. na internetowym portalu Express.olsztyn.pl został opublikowany artykuł dotyczący decyzji Sądu Rejonowego w Olsztynie o umieszczeniu dwójki małoletnich Oliwii i Andrzeja w pieczy zastępczej. W nawiązaniu do oświadczenia rzecznika prasowego Sadu Okręgowego w Olsztynie z dnia 21 grudnia 2017 r. wydanego w związku z tą publikacją informujemy, że w dniu 28 grudnia 2017 r. odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego w Olsztynie w sprawie wszczętej z urzędu, z udziałem Karoliny L. i Bogdana L., o wydanie zarządzeń opiekuńczych i zmianę sposobu ograniczenia władzy rodzicielskiej, a także z wniosku Wiolety R., cioci Oliwii i Andrzeja, o udzielenie zabezpieczenia oraz ustanowienie jej rodziną zastępczą dla tych dzieci.

Wioleta R. w trakcie posiedzenia Sądu oświadczyła, że nie podtrzymuje wniosku o ustanowienie jej rodziną zastępczą. Sąd Rejonowy w związku z tym umorzył postępowanie w tej kwestii.

Jednocześnie informujemy, że w dniu 27 grudnia 2017 r. wpłynęło zażalenie rodziców małoletnich Oliwii i Andrzeja na postanowienie Sądu Rejonowego w Olsztynie z 14 grudnia 2017 r. o udzieleniu zabezpieczenia w postaci umieszczenia małoletnich w pieczy zastępczej do czasu prawomocnego zakończenia postępowania z urzędu, z udziałem Karoliny L. i Bogdana L., o wydanie zarządzeń opiekuńczych i zmianę sposobu ograniczenia władzy rodzicielskiej. Zażalenie wraz z aktami tej sprawy bezzwłocznie zostaną przesłane do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sąd Okręgowy po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym w tej sprawie rozstrzygnie, czy dzieci powinny wrócić do rodziców, czy też postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia jest prawidłowe.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Agnieszka Żegarska
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 28 grudnia 2017 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.