Strona główna K O M U N I K A T Y Rzecznika Prasowego Zapadł wyrok w sprawie o pomówienie spółki ZAP Sznajder Batterien
Zapadł wyrok w sprawie o pomówienie spółki ZAP Sznajder Batterien PDF Drukuj artykuł


Sąd Rejonowy w Kętrzynie wyrokiem z dnia 29 grudnia 2017 r. ukarał Henryka R. grzywną w wysokości 5 tys. zł za pomówienie spółki ZAP Sznajder Batterien. Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd Rejonowy w Kętrzynie uznał Henryka R. za winnego tego, że w dniu 28 listopada 2014 roku w Korszach, w trakcie realizowanego na żywo programu telewizyjnego ,,To jest temat” w TVP Info, pomówił spółkę ZAP Sznajder Batterien (tj. czyn z art. 212 §2 kk w zw. z art. 212 §1 kk). Jego przewinienie polegało na oświadczeniu, że Zakład Recyklingu Akumulatorów w Korszach, którego właścicielem jest Lech Sz. stoi nielegalnie oraz, że instytucje państwowe nie reagują na zamknięcie zakładu, albowiem ,,przysłowiową łapę nad tym zakładem trzyma Wicepremier Piechociński”. W ocenie Sądu oskarżony wydając takie oświadczenie wpłynął na utratę zaufania do działalności prowadzonej przez pokrzywdzonego i za to został ukarany grzywną w wysokości 5 tys. zł.

Sąd Rejonowy w Kętrzynie tym samym wyrokiem uniewinnił Henryka R. od dwóch innych zarzutów związanych z pomówieniem spółki ZAP Sznajder Batterien oraz Lecha Sz. w 2014 roku.

Postępowanie przeciwko Henrykowi R. toczyło się z oskarżenia prywatnego wniesionego przez Lecha Sz. oraz Konrada Sz. w 2015 roku. Sprawa była rozpoznawana przy drzwiach zamkniętych.

Wyrok jest nieprawomocny.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olgierd Dąbrowski – Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 2 stycznia 2018 r. 


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.